qualitys

AKAN GRUP 1941 yılından itibaren çamaşır yıkama ve kuru temizleme hizmetlerinde 3 nesildir Ankara’da faaliyet göstermektedir.

AKAN GRUP halihazırda Ankara’da Penguen Laundry, Etilen Laundry, Mavi Beyaz Laundry, Ankara Laundry ve şubeleri olmak üzere toplam 9.250 kg / saat kapasiteli 6 ayrı endüstriyel çamaşırhane tesisleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bununla birlikte grubumuz 2011 yılı Ocak ayı itibariyle faaliyetlerine başlayan ANKARA LAUNDRY ile Ankara’ da bugüne kadar kurulan en büyük kapasiteli tekstil yıkama, kurutma, ütüleme, kiralama ve onarımı tesisi olma özelliğinin yanı sıra deneyimli yönetim kadrolarıyla ‘‘TSE, ISO ve RAL - GZ 992’’ Profesyonel Tekstil Yönetimi’’ standartlarında hizmet vererek sektörün Türkiye lideri durumuna gelmeyi hedeflemektedir.

ANKARA LAUNDRY Başkent Organize Sanayi Bölgesinde 10.800 m2 lik arsa üzerinde ve 5760 m2 kapalı alanda en son teknolojiye sahip KANNEGIESSER firmasının TÜNEL SİSTEMLİ yıkama, tam otomatik kurutma, ütüleme, besleme ve katlama makinelerine ilaveten LAPAUW firmasına ait tam otomatik gaz ısıtmalı besleme, ütüleme ve katlama makineleriyle müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasitede faaliyet göstermek üzere kurulmuştur.

Ankara Laundry, 5.000kg/saat olmak üzere 12 saatte 60.000kg tekstil yıkama, ütüleme ve kurutma kapasitesine sahiptir.

Bununla birlikte ANKARA LAUNDRY müşterilerine getirdiği yeni teknoloji ile tam otomatik tünel sistemli makinelerle el değmeden hem yüksek standartlı hizmet, hem de maliyet avantajı sağlamaktadır.