qualitys

Housekeeping, işletmenin temizlik standartlarını belirleyerek, tesisin hijyenik ve estetik, temizlik – bakım işlevlerini yerine getiren bölümüdür.

Bu bölüm konaklama işletmelerinde direk gelir getiren birimdir. Plaza, Hastane vb. kurumlarda ise direk gelir getirmeyen birimlerden birisidir.

Housekeeping departmanı hizmet verilen kurum veya kuruluşlarda, kişilerin izlenimlerini olumlu veya olumsuz olarak etkileme gücüne sahiptir.

PENGUEN GRUP tüm bu bilgilerden yola çıkarak kendi sistemini yaratmış ve hizmet verdiği tüm kurumsal yapılarda iyi izlenim ve misafir memnuniyetini en yüksek seviyede olmasını kendine görev edinmiştir.

ISO 9001-2000 Belgesine de sahip olan PENGUEN GRUP ; Otel, hastane vb. tüm mekanlarda gerçekleştirdiği genel ve detaylı temizlik programlarının yanı sıra ISO 14001 belgeli Çevre Yönetim Sistemi vasıtası ile tüm atıkların yönetimi ve tasfiyesi konusunda da ciddi hassasiyet göstermektedir.

Bununla birlikte OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Belgesi de bulunan PENGUEN GRUP özellikle dış cephe temizleme tekniklerinde oldukça profesyonel kadrolarla çalışmaktadır